ST Yapım şirketi  2005 yılında İstanbul Mecidiyeköy de Yaşar Taner tarafından kurulmuştur. Bu tarihten 2016 yılı ortalarına kadar yapım şirketi kendi etiketi altında albüm üretiminden daha çok bünyesinde bulunan Soundtrack Stüdyoları'nda yapılan albümlere stüdyo, aranjörlük ve müzik yönetmenliği alanında ev sahipliği yapmıştır. 

2016 yılına kadar az sayıda yapıma imza atan yapım şirketi içinde bulunduğumuz bu yılın ikinci yarısından itibaren yeni yapımlar üretmek üzere çalışmalar başlatmış olup, digital platformlarda yapımların yayınlanması için bu platformlar ile anlaşmalarını yaparak digital platformlardaki yerini almıştır.

Sony Müzik ile yaptığı mekanik dağıtım anlaşması ile D&R ve seçkin müzik mağazalarına albümlerin ulaşması, dinleyicileri ile buluşması mümkün olmuştur.

ST Yapım ve Soundtrack Stüdyoları sahibi Yaşar Taner yeni sesler ve yetenekleri ortaya çıkartmak için 2016 yılında internet ortamında bir duyuru yaparak on kadın on erkek sese ücretsiz albüm projesini hayata geçirdi.

Seçilen on erkek ve on kadın sesin belirlenen repertuarı seslendirmeleri ile yeni seslerin topluma kazandırılması ve halk Türkülerinin doğru çalım, doğru icra ile gelecek nesillere aktarılması hedeflenen proje "ON KADIN ON ERKEK TÜRKÜLER" ismi ile yakında ST Yapım etiketi ile dinleyicileri ile buluşacaktır.